Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell, pasdite me reshje lokale të shiut të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje të shkurta të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë.

Share post: