Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira, në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore.

Temperatura minimale do të lëvizin prej 3 deri 8, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 13 deri në 20 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti pritet të jetë me diell, ndërsa në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Share post: