Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Reshjet do të jenë në formë të motit të keq të përcjella me bubullima dhe erë të fortë (mbi 70 km në orë0). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 18 gradë Celsiusë.

Share post: