Vëllai e çoi në ambulancë, del FOTO e 44-vjeçarit të vrarë ditën e djeshme në Vaun e Dejës

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vaun e Dejës ku Pjetër Ndrec Gjoka ka ndërruar jetëitën e djeshme pasi u plagos nga Martin Përgjini.

Ka qenë vetë vëllai i viktimës, i cili ka deklaruar dhe ka identifikuar autorin e vrasjes.

Kujtojmë se 44-vjeçari, u dërgua nga dy persona, në orën 18:00 në një spital në fshatin Ungrej të Lezhës për ndihmë mjekësore pasi ishte plagosur me armë zjarri. Më pas, ai është transportuar drejt spitalit të Shkodrës për ndihmë të specializuar mjekësore por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve.

Raportohet se Kola kishte marrë një plumb në bark dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale, por nuk ia doli të mbijetonte. Policia ka ngritur grupi hetimor për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe kapjen e autorit.

Të fundit

Ukrainë, sulmet ruse detyrojnë ndaljen emergjente të energjisë elektrike

Ukrainë, sulmet me raketa ruse detyrojnë ndaljen emergjente të...

Moti për ditën e sotme

Ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga...

Sa orë gjumë duhet të bëjnë bebet?

Rekomandimet për orët e nevojshme të gjumit tek fëmijët...