Skënderaj, lëndohet një person në një vendë punishte

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një person në Skënderaj ka pësuar lëndime përderisa ishte duke punuar në një vendë punishte.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor ne spitalin rajonal të Mitrovicës dhe më pas është liruar ne shtëpi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante policore dhe inspektoret e punës te cilët përkohësisht kanë ndërpre punimet derisa te evitohet rreziku ne ambientet e punës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë te rregullt./arbresh.info/

Të fundit

Sa orë gjumë duhet të bëjnë bebet?

Rekomandimet për orët e nevojshme të gjumit tek fëmijët...