Rama për “Der Spiegel”: Serbia duhet ta njohë Kosovën, por Vuçiqi s’mund ta bëjë këtë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për gazetën e njohur gjermane “Der Siegel” ka thënë se bombardimi i i Beogradit dhe çlirimi i Kosovës i shërbyen qëllimit për të shpëtuar popullsinë nga spastrimi etnik.

Lidhur me marrëdhëniet mes shqiptarëve dhe serbëve, Rama ka thënë se historia e këtyre dy popujve është histori dhimbjeje dhe gjaku. Ai ka shtuar se Serbia duhet ta njohë Kosovën, por që sipas tij, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq nuk mund ta bëjë këtë.

Të fundit

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do...

Sekreti për t’u bërë i pasur: Jetoni nën mundësitë tuaja!

Është e mërzitshme, por kjo nuk do të thotë...