Ruleta e shndërron në grabitës/ Kapet në Athinë shqiptari i njohur për jelekun fluoreshent, vodhi 76 mijë € nga 11 banka dhe i “luajti” në kazino

Pasioni për lojërat elektronike të fatit ishte ajo çka shtyu një 42-vjeçar shqiptar që të mësynte në banka të nivelit të dytë dhe të largohej duke vjedhur para.

Pasi detyronte menaxherët të hapnin dyert e sigurisë, ai vishte një jelek fluoreshent për ta vështirësuar gjetjen e tij dhe zhdukej në turma, ndërsa paratë i “luante” në ruletën elektronike.

Nga hetimet paraprake të deritanishme janë evidentuar 11 raste të grabitjeve në Nea Smyrni, Neo Kosmos, Dafni, Pagrati, Petralona dhe Moschato, nga të cilat tetë në degë bankash dhe tre në kazino.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...