“Kalama, ke dal nga çerdhja”, tensione në Komision mes deputetit të PDK-së dhe Hekuran Muratit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati në mbledhjen e Komisionit për Arsim e ka quajtur ministrin e Financave Hekuran Murati, kalama i sapodalur nga çerdhja.

Kastrati tha se nëse vazhdon debati dhe nuk ka propozime të reja, atëherë greva po vazhdon të bëhet e dhunshme për publikun.

“Nëse nuk ka propozim të ri, ju thash hedhe atë ditë me ardhë sot me i dëgju këta e me u bë na spektatorë dhe fjalimeve të kalamajve që kanë dal prej çerdhes e kanë ardhë këtu me na shit qallëm”.
“Nëse s’ka propozim, dhe vazhdon kështu është dhunë dhe torturë për publikun”, tha ai.

Debati që nga fillimi ka nisur me tensione edhe me përfaqësuesve të SBASHK-ut e Minisrit Murati.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...