​Vesa Smolica pjesë e festivalit “Kënga Magjike” 2022

Këngëtarja që tashmë në bagazhin e saj artistik mban shumë këngë që i këndon tradhëtisë, shpirtit, mbretërve etj, do ta shohim shumë shpejt në festivalin prestigjioz në Shqipëri, “Kënga Magjike”.

Vesa gjendet në kategorinë “Big Artist” me këngën “A Po Gëzohesh” të Armend Rexhepagiqit, me tekst nga Aida Baraku dhe orkestrim të Darko Dimitrov.

Ajo për herë të parë do të shkel edicionin e 23-të të “Kënga Magjike.

Vesa ka qenë pjesë e medias Klan me spektakle të ndryshme si “Gjeniu i Vogël” e “Këngët e Shekullit”.

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...