Bisedat audio të Discord vinë në Xbox

Pas një testimi në muajin Korrik, bisedat zanore të Discord tashmë janë të disponueshme për të gjithë konsolat Xbox One dhe Xbox Series X/S.

Integrimi bën që të gjithë përdoruesit e Discord në Xbox, PC dhe mobile ti bashkohen të njëjtave kanale të komunikimit zanore.

Fillimisht përdoruesit duhet të lidhin llogaritë në Discord dhe Xbox. Nëse e keni bërë më parë, duhet ta bëni nga e para sepse nevojiten lejet për aksesimin e audios që integrimi të funksionojë.

Discord në Xbox funksionon duke transferuar zërin tuaj nga platforma në konsolë. Kështu nuk mund ti bashkoheni një thirrje zanore direkt në Xbox.

Duhet ta filloni bisedën në desktop ose mobile dhe më pas të përdorni aplikacionet Discord dhe Xbox për të transferuar atë. Pasi të keni lidhur llogaritë do të shikoni një buton të ri “Join on Xbox” në Discord që nis këtë proces.

Pasi të klikoni butonin, aplikacioni Xbox do të hapë telefonin duke kërkuar të dijë nga cila konsolë të filloni bisedën. /PCWorld Albanian

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...