Pas një aksidenti me makinë, vdes aktori Roger E. Mosley

Roger E. Mosley, i cili ndoshta ishte më i njohur për rolin kryesor në “Magnum P.I.”, ka ndërruar jetë për shkak të lëndimeve që pësoi në një aksident me makinë javën e kaluar.

83-vjeçari u përfshi në një aksident automobilistik dhe më pas u dërgua në spital, por ndërroi jetë ditë më vonë si pasojë e plagëve të marra në aksident.

“Ne nuk mund të vajtojmë një njeri kaq të mrekullueshëm”, shkroi vajza e Mosley, Ch-a, në Facebook, duke konfirmuar vdekjen e tij.

Roger E. Mosley

“Ai do të urren çdo të qarë të bërë në emrin e tij. Është koha për të festuar trashëgiminë që la për të gjithë ne”.

“Të du babi. Ti më do mua gjithashtu. Zemra ime është e lënduar por jam e fuqishme. Do të kujdesem për nënën, dashurinë tënde prej 60 vitesh”.

Roger E. Mosley

Mosley luajti personazhin e pilotit të helikopterit Theodore ‘TC’ Calvin në “Magnum P.I.”, dhe ishte i rrethuar nga familja e tij në kohën kur vdiq.

Ai kishte qenë i paralizuar nga shpatullat e poshtë dhe në gjendje kritike pas aksidentit. /Telegrafi/

Të fundit

Rama për “Der Spiegel”: Serbia duhet ta njohë Kosovën, por Vuçiqi s’mund ta bëjë këtë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për...

Ngadalësohet rritja ekonomike, por Kurti lavdërohet për rritje të të hyrave

Zhvillimi ekonomik i vendit ka stagnuar në krahasim me...

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë mot të ndryshueshëm

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë kushte...