Alonso thumbon Hamilton

Spanjolli Fernando Alonso, dy herë kampion bote në Formula 1, ka thumbuar kolegun e tij të Mercedes, Lewis Hamilton.

Piloti britanik ka dominuar garat në sezonet e fundit, por këtë vit ka mjaft problem me njëvendëshen e tij dhe shpesh garon për të hyrë në zonën e pikëve.

Alonso nuk fshihet kur shprehet se makina ka shumë rëndësi në rezultatet që arrin një pilot në pistë.

“Kjo është Formula 1, gjithnjë ka qenë kështu. Kur Senna fitonte gara e tituj kishte makinën më të shpejtë. Kështu ishte edhe me mua, pasi kisha makinën më të mirë”, tha Alonso.

“Kjo vlen edhe për Lewis, që theu çdo rekord , pasi kishte makinën më të shpejtë. Edhe tani ai po piloton mjaft mirë, por është i 13-ti, pasi këtë makinë ka. Kjo është Formula 1, makina që ti piloton ka mjaft rëndësi. Këtë vit është Ferrari e Red Bull, ne nuk duelojmë dot për fitoren”, tha Alonso.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...