Rusia në luftë me NATO-n!? Flet ministri rus

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka thënë se vendi i tij nuk e konsideron veten në luftë me NATO-n, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Ria.

Ai thotë se një zhvillim i tillë do të rriste rrezikun e luftës bërthamore, e cila nuk mund të lejohet, transmeton Ria, përcjell “Bota sot”.

Lavrov ka thënë gjithashtu se Rusia nuk po kërcënon askënd me luftë bërthamore, por akuzon vendet perëndimore për këtë.

Ministri i Jashtëm fajëson bisedimet e ngecura të paqes me Ukrainën për atë që ai e quan dëshirën e Kievit për të “luajtur vazhdimisht lojëra”.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...