Pasi festoi ditëlindjen, Mbretëresha i kthehet angazhimeve e buzëqeshur!

Mbretëresha u kthye në punë pas një pushimi të shkurtër për ditëlindjen e saj të 96-të. Ajo u takua me presidentin e Zvicrës në Kështjellën Windsor, angazhimi i saj i parë që nga pushimi në pasurinë e saj në Sandringham.

Monarkja buzëqeshi ndërsa shtrëngoi duart dhe pozoi për fotografi me Ignazio Cassis dhe gruan e tij Paola në dhomën e saj të ndenjjes në Oak Room. Ajo qëndroi pa shkopin e saj të ecjes dhe ishte e veshur me një fustan mëndafshi me model blu dhe gri.

Mbretëresha u kthye në kështjellën e saj në Berkshire pasi qëndroi në vilën e Dukës së ndjerë të Edinburgh, ku festoi ditëlindjen e saj të 96-të.

Image

Mbretëresha Elizabeth II,  me Ignazio Cassis dhe gruan e tij Paola

Madhëria e saj donte të ishte afër burrit të saj të dashur të ndjerë dhe vila e tij është e vendosur në skajet e largëta të pronave të vendit. Burimet mbretërore thanë se si Mbretëresha u shfaq e rifreskuar pas një pushimi në fshat, ku nuk i mungoi as pasioni i saj për kuajt duke vizituar disa herë Royal Stud.

Të fundit

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...

Bekteshi: I përkas BDI-së, Ahmeti e dha qëndrimin e tij!

Në emisionin Klan Debat, ministri i Ekonomisë – Kreshnik...

Bekteshi: Kjo qeveri ka bërë shumë me Zëvendës kryeministrin e parë Artan Grubi

Në emisionin Klan Debat ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi...