Kovaçeski: Dialogu me Bullgarinë duhet të bazohet në vlera evropiane

Dialogu me Bullgarinë duhet të bazohet në vlerat evropiane, respekt dhe bisedë dinjitoze, kështu tha sot kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke theksuar se qeveritë e të dyja vendeve, të cilat janë të orientuara drejt Evropës, kanë një detyrimi për të imponuar një narrativë që do të jetë pozitiv dhe largpamës, i cili do të mundësojë fillimin e negociatave mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së.

Të fundit

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...

(VIDEO) Ndryshimet ligjore, më shumë përgjegjësi për paratë publike

Ndryshimet e fundit ligjore do t’u shkaktojnë më shumë...