Komuna e Deçanit ndan 167 komposter për kompaninë e pastrimit “Higjiena”

Komuna e Deçanit në bashkëfinancim me GIZ-in gjerman i kanë dhuruar Ndërmarrjes Publike Lokale “Higjiena” 167 komposter, për të ofruar edhe shërbimin e kompostimit në Komunën e Deçanit.

Kështu ka bërë të ditur i pari i kësaj komune Bashkim Ramosaj nëpërmjet një njoftimi në rrjetin e tij social Facebook.

Ai shtoi se me këta komposter do të jetë më i lehtë grumbullimi i mbeturinave

Me këta komposter do të jetë më i lehtë grumbullimi i mbeturinave sepse do të filloj reduktimi i sasisë në burim.
Kompania “Higjiena” po kalon në një nivel tjetër të menaxhimit të mbeturinave
!”, shkroi Ramosaj.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...