CEO i Snapchat thotë se ambiciet e Facebook me metaverse janë hipotetike

Themeluesi i Snapchat Evan Spiegel foli për ambiciet e Facebook me “metaverse” duke thënë se ajo që gjiganti i medias sociale synon të arrijë është hipotetike dhe e paqartë.

Duke folur për realitetin e shtuar, Spiegel tha se kompania e tij është në pozita shumë të favorshme për zhvillimin dhe orientimin e teknologjisë së dekadës së ardhshme falë shërbimeve që aktualisht i ofron dhe përdoren nga miliona njerëz në mbarë botën.

Me 332 milionë përdorues aktivë dhe vlerë tregu prej 46.95 miliardë dollarë, Snapchat është kompani më e madhe se Twitter por merr vëmendje shumë të ulët.

Spiegel tha se 90% e përdoruesve të Snapchat ndihen rehat, të lumtur dhe të lidhur me njeri-tjetrin. Ai tha se është platforma më e lumtur në botë krahasuar me aplikacionet e tjera. /PCWorld Albanian

Të fundit

Brenda një viti 1608 viktima të dhunës në familje

Shkup,1608 viktima të dhunës në familje janë regjistruar vitin...

Mariçiq: Pres raport pozitiv nga Komisioni Evropian

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në konferencën...

Sondazhi: 83% e ukrainasve duan anëtarësimin në NATO

Një rekord 83 për qind e ukrainasve do të...