BDI – Kumanovë reagon ndaj Dimitrievskit: Do ta pengojme iniciativën për lapidarin e branitellave

Reagim ndaj Kryetarit të Komunes se Kumanovës

Ne si degë e BDI-së Kumanovë jemi kundër veprimeve të kryetarit të komunës Maksim Dimitrievski i cili në vazhdimësi jep deklarata nëpër media, e që ngjallin indinjatë te qytetaret Shqiptar të Komunes së Kumanovës.

Deklarata e fundit dhënë për media, ku thotë se do të ngrise iniciative për ngritjen e një lapidari për branitellat, ne si subjekt jo që nuk do ta përkrahim por fuqishëm do mundohemi që me mjete ligjore në këshillin komunal ta pengojme nje iniciative të tillë.

I bëjmë apel kryetarit të komunes që të i qaset punëve për të cilat ka marë votat e qytetareve dhe të përmiresoj infrastukturen e qytetit.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...