UEFA e zgjedh lojtarin e ndeshjes

Liverpooli shënoi fitore ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Champions League.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Anfield Road” përfundoi me rezultatin 2:0.

Pavarësisht se nuk shënoi dhe nuk asistoi, Thiago Alcantara zhvilloi një paraqitje fantastike sonte.

Mesfushori spanjoll është zgjedhur edhe nga UEFA si lojtari i ndeshjes.

31-vjeçari luajti për 90 minuta sonte, teksa iu afrua golit në minutën e 42-të, por goditja e fuqishme e tij nga distanca u ndal nga shtylla.

Paneli i Vëzhguesve Teknik të UEFA-s për paraqitjen e tij tha: “Ai tregoi vizion dhe saktësi me pasimet e tij. Me top, ai ishte në gjendje të largohej nga kundërshtarët e tij dhe bëri sfida vendimtare kur kërkohej. Për 90 minuta, fusha ishte si sheshi i tij i lojërave”.

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...