Kryetari Haliti vizitoi shkollat fillore në Kabash dhe në Viti

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka vizituar sot shkollën fillore “Ndre Mjeda”, në Kabash dhe shkollën fillore “Bafti Haxhiu”, në Viti.

Njoftimi:

Qëllimi i kësaj vizite, ishte për të parë nga afër realizimin e projektit që po realizohet në këto dy shkolla, si dhe shkolla fillore “Hysen Tërpeza” në Tërpezë, të cilat janë pjesë e projektit të Fondit Kosovarë për Efiçiencë në Energji.

Në kuadër të këtij projekti në këto objekte do të bëhen renovime, termoizolime të jashtme etj, me qëllim të ruajtjes së energjisë brenda tyre.

Të fundit

Rama për “Der Spiegel”: Serbia duhet ta njohë Kosovën, por Vuçiqi s’mund ta bëjë këtë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për...

Ngadalësohet rritja ekonomike, por Kurti lavdërohet për rritje të të hyrave

Zhvillimi ekonomik i vendit ka stagnuar në krahasim me...

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë mot të ndryshueshëm

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë kushte...