Aliu: Jemi të interesuar të gjejmë një zgjidhje që është në interes të mësimdhënësve

Aliu: Jemi të interesuar të gjejmë një zgjidhje që është në interes të mësimdhënësve

Zëvendës-ministri i Arsimit, Lulzim Aliu, sonte në emisionin debativ në TV Shenja, tha se ministria e Arsimit është e interesuar për të gjetur një zgjidhje që është në interes të mësimdhënësve.

“Ne si ministri jemi të interesuar të gjejmë një zgjidhje që është në interes të mësimdhënësve dhe për atë se fillimisht  çfarë ishin ato deklarata se është nëpërkëmbur dinjiteti i mësimdhënësit, unë jam vet pjesë e procesit mësimor. Mbi 20 vite jam i kyçur në fushë të arsimit dhe kam edhe anëtarë të familjes në arsim. Dhe unë jam për ta vlerësuar dhe jam në interes të zgjidhjes sa më të mirë të mësimdhënësit”, tha Aliu.

“Për shkak se një mësimdhënës i kënaqur sigurisht se do të punonte dhe do të kishte shumë më tepër cilësi tek puna që e realizon në shkollë dhe ato nxënës pastaj do të jenë pasqyra e kësaj shoqëria në të ardhme”, u shpreh më tej Aliu. /SHENJA/

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...