​Sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve

Do të zhvillohet sot gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Real Madridi.

Ballafaqimi i parë ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet në stadiumin “Etihad” në Angli duke filluar nga ora 21:00.

Para ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se pritet të ketë disa ndryshime në formacionin e skuadrës së tij.

Të dy skuadrat do të kenë disa mungesa të rëndësishme për këtë ndeshje, por gjithsesi ajo pritet të jetë një luftë e fortë para ballafaqimit të dytë në “Santiago Bernabeu”.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...