Shitja e Milanit pritet të finalizohet të premten

Sipas raportimeve të fundit në Itali, “Investcorp” mund të nënshkruajë kontratën për blerjen e klubit të Milanit gjatë kësaj jave.

Palët janë tashmë në negociata të avancuara, me shpresën për të përfunduar mbylljen e marrëveshjes para fillimit të muajit maj.

“Il Sole 24 Ore” ka raportuar se “Investcorp” është në rrugën e duhur për të nënshkruar kontratën për blerjen e klubit. Sipas mediumit italian, gjithçka mund të finalizohet më 29 maj.

Klubi i Milanit pritet të shitet për shumën prej 1.1 miliard eurove.

Kujtojmë se “Investcorp” është një fond sovran investimesh me bazë në Bahrejn.

Nëse klubi i Milanit shitet, atëherë 18 herë kampioni italian do të bëhej klubi i parë nga Italia me pronarë nga Lindja e Mesme.

Të fundit

Pendarovski dhe Xhaferi me uratë për komunitetin boshnjak

Shkup, 28 shtator – Presidenti Stevo Pendarovski sot u...

Kasami harron parkingjet në kate, punimet në Tetovë si skenar telenovelash turke!

Në fushatën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, kreu aktual i...

Mblidhet Komisioni Hetimor për Energji për periudhën 2006-2022

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes...