Rusia pretendon se ka vrarë rreth 500 ushtarakë ukrainas brenda natës

Ministria ruse e mbrojtjes pretendon se vrau 500 ushtarë ukrainas gjatë natës pasi forcat e saj ajrore goditën 87 objektiva ushtarakë në Ukrainë, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Dy depo armësh në rajonin e Kharkiv thuhet se janë ndër objektivat e goditura.

Ministria postoi gjithashtu një video në faqen e tyre të internetit ku thuhet se tregon një bazë magazinimi dhe riparimi për forcat e armatosura ukrainase që ata pretendojnë se kanë marrë.

Në klip shihen tanke ushtarake dhe mjete të tjera.

Thuhet se ai përmban municion, armë, dokumentacion dhe pajisje të tjera që i përkasin ushtrisë ukrainase.

BBC nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur këto pretendime.

Të fundit

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...

Mike apo rivale? Në mes të garës së fortë, Alketa Vejsiu bën veprimin e papritur për Lori Hoxhën

Këtë sezon të ri televiziv, dy spektaklet më konkurrente...

Nagavci akuzon komunat se po bëjnë politikë me mësimdhënësit e shkollat, në dëm të Qeverisë

Në Kosovë po vazhdon greva në arsim, derisa palët...