Në Drenoc shënohet 24 vjetori i daljes në skenë të UÇK-së

Në Drenoc të Rahovecit është duke u shënuar 24 vjetori i daljes në skenë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut.

Në këtë 26 prill 2022, bëhen 24 vjet, ku edhe u formua shtabi i tretë publik në nivel te Kosovës, pas atij në Drenicë e Dukagjin.

Në këtë ceremoni po marrin pjesë ish pjesëtarë të UÇK-së, veteranë të luftës, familjarë të dëshmorëve si dhe figura të tjera nga inatitucionet lokale. Pjesëmarrës është edhe ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit, Ramush Haradinaj, që bashkë me kryetarin e Rahovecit Smajl Latifi para manifestimit bënë homazhe tek përmendoret e të rënëve në luftën e vitit 1999.

Organizimi po vazhdon me fjalimet e pjesën kulturo artistike nga Organizata e Veteranëve të Luftës, dega në Rahovec.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...