Ky është ushqimi që largon erën e keqe të gojës

Rrepkat janë plot me vitamina dhe minerale si bakër, mangan, kalium, vitamina C, K dhe B6, si dhe përmbajnë kalcium, hekur, fosfor, zink dhe natrium.

Vetitë e tyre shëruese janë shumë të njohura dhe këto perime janë përdorur për të trajtuar shumë sëmundje edhe para ardhjes së ilaçeve, dhe shumë ende i përdorin ato sot si një alternativë ndaj mjekësisë moderne.

Ato kanë veti antibakteriale dhe antifungale, por ndihmojnë edhe me problemet e frymëmarrjes, veçanërisht kollën dhe astmën.

Ato stimulojnë sekretimin e mukusit nga organet e frymëmarrjes.

Janë një diuretik natyral. Në verdhëz, ato normalizojnë prodhimin e bilirubinës.

Ato stimulojnë prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Janë të mira për humbje peshe sepse kanë pak kalori dhe shumë fibra.

Ato përmirësojnë tretjen. Ato zvogëlojnë rrezikun e inflamacionit të traktit urinar. Veshka të pastra. Largojnë erën e keqe të gojës. Lehtësojnë dhimbjet menstruale. Farat e rrepkës ndihmojnë kundër vitiligos.

Të fundit

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...

Bekteshi: I përkas BDI-së, Ahmeti e dha qëndrimin e tij!

Në emisionin Klan Debat, ministri i Ekonomisë – Kreshnik...

Bekteshi: Kjo qeveri ka bërë shumë me Zëvendës kryeministrin e parë Artan Grubi

Në emisionin Klan Debat ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi...