Jakim Nedellkov para protestuesve: Vendimet e anëtarësimit do të jenë publike dhe transparente

Jakim Nedellkov para protestuesve: Vendimet e anëtarësimit do të jenë publike dhe transparente

Kryetari i SASHK-ut, Jakim Nedellkov, doli para mësimdhënësve që ishin mbledhur para zyrave të sindikatës. Ai i cilësoi spekulime informacionet së është nënshkruar marrëveshje me Qeverinë dhe se kryesia e sindikatës është korruptuar.

 “Një gjë është e qartë, dje ishim në Qeveri dhe në një deklaratë për media thamë se kemi biseduar dhe se i takon anëtarësisë që të vendos për  propozimet.  Për këtë arsye ende mbahen mbledhje dhe jepet mendimi i anëtarësisë.  Sindikati me 50 plus një votë do të vendosë nëse do ta pranojë apo refuzojë ofertën.  Dhe për këtë, të jeni të sigurt se pa asnjë manipulim vendimet e anëtarësimit do të jenë publike dhe transparente”, ka deklaruar Jakim Nedellkov, kryetar i SASHK.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...