Instagram sjell një funksion që Facebook e ka prej kohësh

Instagram është duke eksploruar një funksionalitet të ri ku përdoruesit mund të ngjisin pastime specifike në profilet e tyre hapësirën e fotove.

Funksionaliteti është në fazë testimi me një numër të kufizuar përdoruesish. Ata që kanë akses në këtë funksion kanë vënë re një opsion të ri “Pin to your profile”.

Mundësia për të ngjitur postime specifike në profle mund të mirëpritet nga përdoruesit të cilët duan të vënë theksin tek postimet e tyre të preferuara.

Gjithashtu mund të përdoret nga krijuesit të cilët postojnë më shpesh por duan që një postime të jenë në ballinë.

Aktualisht përdoruesit mund të ngjisin historitë në profilin e tyre por ky funksionalitet i ri përfshin tashmë edhe postime. /PCWorld Albanian

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...