Gypat e vjedhur në Spitalin e Gjilanit ishin të oksigjenit

Një shtetas i Shqipërisë dhe dy kosovarë janë arrestuar dje për shkak se dyshohen se kanë vjedhur gypa të metalit dhe bakrit në Spitalin Rajonal të Gjilanit, më 28 mars.

Drejtori i spitalit, Arsim Emini, ka thënë se gypat ishin të oksigjenit për furnizim të spitalit.

“Gypat ishin natën kur janë vjedhur në oborrin e spitalit, ata janë vërejtur nga punëtorët e kompanisë që ishte duke i vendosur ata”.

“Më pas, është lajmëruar policia dhe dje qenkan arrestuar tre persona”,ka thënë Emini.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...