Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale.

Kështu ka thënë konsulentja e seksit Ness Cooper e cila më tej ka shpjeguar se përfshirja e muzikës në dhomën e gjumit përmirëson jetën seksuale.

Lexoni më poshtë pse:

Muzika mund të rrisë shqisat tona seksuale

Ness thotë se ka një studim që tregon se muzika mund të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në organet tuaja gjenitale.

“Kur kombinoni muzikën me ndërveprime seksuale konsensuale – qoftë flirtimi apo tregimi i dikujt për një histori seksuale apo fantazi, zgjimi dhe reagimi gjenital rritet më shumë sesa kur muzika nuk luhet gjatë këtyre ndërveprimeve”, thotë ajo.

Ritmi muzikor mund të rrisë kreativitetin në dhomën e gjumit

“Muzika ndikon sesi trupi ynë lëviz dhe rrjedh në rrahje të veçanta dhe mund të na bëjë më pak të shqetësuar për lëvizjet gjatë seksit dhe të çojë në më shumë kreativitet në dhomën e gjumit”, thotë Ness.

Muzika ka cilësi relaksuese

Dëgjimi i muzikës mund të ndihmojë trupin tonë të relaksohet, si dhe të na bëjë më të lumtur, pasi inkurajon lirimin e dopaminës. Kjo mund të na bëjë të ndihemi më të prirur të dëshirojmë të bëjmë seks pasi jemi më pak të stresuar dhe të shqetësuar.

Tekstet muzikore mund të jenë një gjuhë dashurie për partnerët seksualë

Ness thotë se disa tekste në këngë mund të ndihmojnë gjithashtu çiftet të komunikojnë me njëri-tjetrin përmes ndarjes së momenteve të veçanta.

Muzika mund t’i bëjë momentet më të paharrueshme

Muzika është treguar gjithashtu se ndihmon për t’i bërë momentet më të paharrueshme, thotë Ness.

Kur dëgjoni muzikë gjatë seksit, Ness thotë se duhet të zgjidhni muzikë me të cilën jeni të kënaqur si ju ashtu edhe partneri juaj.

Mos lejoni që muzika t’ju mbysë shqisat

“Të sigurohesh që muzika të mos mbyt ndjesitë e tjera është gjithashtu e rëndësishme”, shton Ness.

“Nëse muzika është shumë e lartë, ose shumë tinguj po përpiqen të konkurrojnë me njëri-tjetrin, mund të bëhet e vështirë për t’u përqendruar që do të thotë se njerëzit mund të humbasin disponimin në seks”.

Këngët më të mira për të bërë seks të ngadaltë dhe sensual

The Take, Tory Lanez

Birthday Sex, Jeremih

Six Feet Under, Billie Eilish

Wanna Be Yours, Arctic Monkeys

OTW, Khalid

Get You (feat. Kali Uchis), Daniel Caesar

High For This – Original, The Weeknd

Go F**k Yourself, Two Feet

Best Part (feat. Daniel Caesar), H.E.R

Location, Khalid

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...