21 raste të reja, 1 i vdekur nga KOVID-19

21 raste të reja, 1 i vdekur nga KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 893 teste janë regjistruar 21 raste me KOVID-19.

Prej rasteve të reja 15 janë në Shkup, Manastiur 3 dhe nga 1 në Kërçovë, Kavadar dhe Vinicë.

Po ashtu janë regjistruar edhe 89 pacientë të shëruar, ndërsa 1 person ka humbr jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 309.229, ndërsa 299.391 pacientë janë shëruar dhe 9.277 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 561.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...