​442 raste aktive me COVID

Në total numri i rasteve aktive është 442

Aktualisht janë 442 raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruan 23 raste të reja me koronavirus, janë shëruar 14 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.396.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.825.379 doza të vaksinës.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...