Numri i kuajve që shihni në foto, tregon shumë për inteligjencën

A duket testi i kalit shumë i thjeshtë për të qenë i vërtetë? Vetëm njerëzit me inteligjencë më të lartë mund të na thonë se sa janë në të vërtetë në vizatim! Sot kemi vendosur t’ju ofrojmë një test që shqyrton inteligjencën tuaj dhe aftësinë tuaj për të vërejtur edhe detajet më të vogla. Për ta bërë këtë, pra, kemi zgjedhur një nga ato imazhe që, në mënyrë periodike, arrijnë të minojnë një pjesë të madhe të komunitetit të internetit.

Testi i kalit: Sa kuaj shihni në foto për tridhjetë sekonda dhe ne do t’ju tregojmë se sa të zgjuar jeni.

Përgjigja varet nga ju dhe truri juaj: keni tridhjetë sekonda për të provuar të gjeni të kuajt në vizatim dhe më pas zbuloni se sa të vëmendshëm jeni ndaj detajeve.

Zgjidhja për testin:

Sa keni parë? Për çdo mundësi, ne jemi përpjekur të përshkruajmë profilin tuaj!

Asnjë: S’kishte asnjë kalë në ilustrim për ty! Për ju ka një peizazh shkëmbor dhe me borë, me disa forma që të kujtojnë kuajt, por kuaj të vërtetë nuk mendoni se keni parë. Mund t’ju themi vetëm se keni gabuar, pasi ekziston një grup kuajsh dhe për këtë arsye ju dështuat në testin e sotëm! Natyrisht kjo nuk do të thotë se je budalla, por vetëm se duhet të mësosh t’i kushtosh vëmendje asaj që shikon dhe gjithashtu të besosh pak më shumë tek të tjerët!

Të fundit

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...

Mike apo rivale? Në mes të garës së fortë, Alketa Vejsiu bën veprimin e papritur për Lori Hoxhën

Këtë sezon të ri televiziv, dy spektaklet më konkurrente...

Nagavci akuzon komunat se po bëjnë politikë me mësimdhënësit e shkollat, në dëm të Qeverisë

Në Kosovë po vazhdon greva në arsim, derisa palët...