Mickoski: Qeveria t’i pranojë kërkesat e SASHK-ut, të martën të kthehen nxënësit në shkolla

Mickoski: Qeveria t’i pranojë kërkesat e SASHK-ut, të martën të kthehen nxënësit në shkolla

Kryetari i VMRO-DPMNE-së i bënë thirrje Qeverisë që t’i pranoj kërkesat e Sindikatës së Arsimit dhe të martën nxënësit të kthehen në shkollë.

“Unë apeloj që të arrihet marrëveshje një orë e më herët dhe nga e marta të gjithë nxënësit të kthehen aty ku e kanë vendin, në banka. Qeveria duhet të pranoj kërkesat e SASHK dhe jo me sindikalistin e tyre të preferuar, cili e ka dëshmuar se sa është besnik ndaj politikave fillimisht të Zoran Zaevit, e tani të Kovaçevskit dhe të tjerët t’i shkurtojnë vjedhjet dhe harxhimet dhe t’i plotësojnë kërkesat e SASHK-ut, të mësimdhënësve, të të punësuarëve në kopshte dhe nxënësit të martën të kthehen në shkollë”, ka deklaruar Mickoski, përcjell SHENJA.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...