Xavi jep përgjigjen përfundimtare

Frenki De Jong është një nga lojtarët më të rëndësishëm të rëndësishëm të mesfushës së Barcelonës, ku për mesfushorin holandez nuk mungojnë ofertat në merkato, me Manchester Utd që kishte shfaqur hapur interesimin për 24-vjeçarin.

Trajneri i ri i “Djajve të kuq”, Ten Hag do të ishte pro një ribashkimi me De Jong pas kohërave të kaluara bashkë tek Ajaks, por për të ndalur të gjithë këto zëra për një largim të mesfushorit ka menduar vetë trajneri i Barcelonës, Çavi, i cili është shprehur se De Jong do të qëndroje të Barcelona edhe për shumë vite të tjera.

“Frenki është një lojtar shumë i rëndësishëm për mua dhe klubin. Ai do të shënojë një epokë këtu.

“Jam i lumtur me të.

Nëse do të ishte në dorën time ai do të vazhdojë për shumë vite te Barça”, u shpreh Xavi.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...