Luboteni, siguron finalen e madhe

Luboteni, në palestrën ‘Bill Klinton’, ka mposhtur Ferizajn edhe në përballjen e dytë gjysmëfinale, që u zhvillua të shtunën mbrëma në Ferizaj.

Vendësit treguan paraqitje impresive edhe në takimin e dytë, duke triumfuar me rezultat të njejtë, si në të parin, 3-0 (25-21, 25-22, 25-23).

Pavarësisht rezultatit bindës në sete, Ferizaj luftoi shumë në secilin set, derisa diferenca më e madhe në pikë ishte në setin e parë – katër pikë. Setet tjera u mbyllën me tre respektivisht tre pikë diferencë mes dy ekipeve.

Sidoqoftë, Luboteni tash ndeshet me Pejën në finalen e madhe të playoffit, spektakli i së cilës fillon javën që vjen.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...