LSDM: Mickoski ka qenë këshilltar i Gruevskit kur janë bërë krimet me parcelat në Vodno

LSDM: Mickoski ka qenë këshilltar i Gruevskit kur janë bërë krimet me parcelat në Vodno

LSDM-ja ka kërkuar nga Hristijan Mickoski të jep dorëheqje për shkak të gjykimeve në rastin gjyqësor “Parcelat në Vodno”.

 “Shefi i Mickoskit, i arratisuri Nikolla Gruevskit, i dënuar për 7 vjet burg i është marrë pronat dhe është konfiskuar. Mickoski në atë periudhë kur janë bërë krimet në Vodno ka qenë këshilltar i Gruevskit dhe më pas sekretar i përgjithshëm i partisë. E vetmja agjendë politike e Mickoskit është pengimi i drejtësisë, shtetit dhe mbrojtja e krimit të Gruevskit. Pas gjithë kësaj, pas këtyre vendimeve gjyqësore, Mickoski duhet të japë dorëheqje”, thonë nga LDSM.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...