Ish – futbollisti i Bashkimit, rrëfen për tërmetin e mbrëmshëm në Bosnjë dhe gjendjen pas tij

Mbrëmë (e premte) një tërmet i fortë goditi territorin e BeH. Tërmeti ka qenë me magnitudë 6 ballë të shkallës Rihter.

Pasojat më të mëdha i kanë ndjerë Mostari dhe Stolaci. Në këtë të fundit ka lënë të vdekur një vajzë. Tërmeti është ndjerë edhe në Mal të Zi, Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut.

Ish – futbollisti i Bashkimit të Kumanovës dhe Renovës, Nermin Fatiç, u shpreh se tashmë gjendja është stabilizuar dhe janë shëndoshë e mirë.

“Sot situata është normaizuar. Mirë është, gjithçka në rregull. Nuk ka pasur tërmete të reja. Në Stoce ka ndërruar jetë një vajzë, ndërsa prindërit e saj janë lënduar. Ngushëllime familjes. Në Mostar dhe Stoce ka pasur dëme materiale, kurse në Sarajevë dëmet janë minimale, nuk ka pasur diçka serioze”, deklaroi Nermin Fatip  për “Open-TV,” duke na falënderuar për interesimin.

Ai më pas rrëfeu për tërmetin e fuqishëm që ndodhi mbrëmë:

“Mbrëmë ka pasur dridhje të fuqishme në BeH, mirëpo në vendin ku jetoj unë në Sarajavë mendoj se nuk ka qenë shumë.

Pjesa e Hercegovinës ka qenë e goditur më shumë. Tërmeti i parë ka zgjatur sigurisht një gjysmë minuti, ndërsa më pas pati disa tërmete por me intenzitet të dobët”, theksoi ai.

Në fund nuk e la pa pyetur për qytetin e Kumanovës dhe KF Bashkimi.

Nermin Fatiç aktualisht i stërvit fëmijët në FK Unis.

Të fundit

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...

Mike apo rivale? Në mes të garës së fortë, Alketa Vejsiu bën veprimin e papritur për Lori Hoxhën

Këtë sezon të ri televiziv, dy spektaklet më konkurrente...

Nagavci akuzon komunat se po bëjnë politikë me mësimdhënësit e shkollat, në dëm të Qeverisë

Në Kosovë po vazhdon greva në arsim, derisa palët...