Haliti uron besimtarët ortodoks për festën e Pashkëve

Kryetari Sokol Haliti uron besimtarët ortodoks, me rastin e festës së Pashkëve.

Urimi i plotë:

“Të nderuar bashkëqytetarë, besimtarët të konfeksionit ortodoks, në emër të Komunës së Vitisë, si dhe në emrin tim personal, iu uroj të gjithë besimtarët që festojnë Pashkët me kalendarin Julian.

Dëshiroj që kjo festë, e cila është simbol i besimit në fitoren e jetës dhe dashurisë, të na përkujtojë rëndësinë e respektit, mirëkuptimit dhe tolerancës reciproke, si vlerat më të rëndësishme të traditës sonë dhe të jetës së përbashkët në këtë rajon”, thuhet në urimin e kryetarit të komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me rastin e festës së Pashkëve ortodoks.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...