Haaland i larguar, Dortmund marrëveshje për talentin e Gjermanisë

Erling Haaland do të largohet nga Borussia Dortmund dhe nuk ka dyshime. Gjermanët do të përfitojnë 75 milionë euro, sipas kontratës.

Ndërkohë është gjetur menjëherë edhe pasuesi i norvegjezit, në të njëjtin ekip ku u mor Haaland.

Bëhet fjalë për 20-vjeccarin gjerman, Karim Adeyemi. Sulmuesi i ri ka shënuar 16 gola në kampionat këtë sezon dhe 4 në Champions League.

Dortmund ka gjetur marrëveshjen me lojtarin dhe RB Salzburg, shkruan Sky Sport në Gjermani. Tashmë ka mbetur vetëm firma dhe njoftimi i klubeve.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...