Tërmet i fortë në Bosnje, dridhjet e tokës ndjehen edhe në Maqedoninë e Veriut

Tërmet i fortë në Bosnje, dridhjet e tokës ndjehen edhe në Maqedoninë e Veriut

Një termet i intensitetit të ulët është ndier sonte pas orës 23:00 në Maqedoninë e Veriut, epiqendra e të cilit ishte në Bosnjë e Hercegovinë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Euromesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte në Bosnje dhe Hercegovinë me magnitudë prej 6.0 shkallësh të Rihterit.

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...