Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së do të takohet me Putinin në Moskë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin të martën në Moskë, tha Kremlini.

António Guterres do të ketë edhe një takim pune dhe drekë me ministrin e Jashtëm Sergei Lavrov.

Më shumë tani për lajmet se Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres do të vizitojë Moskën të martën për të biseduar me presidentin rus Vladimir Putin.

Zëdhënësi i asociuar i shefit të OKB-së, Eri Kaneko, tha se Guterres shpresonte të fliste për atë që mund të bëhet për të sjellë paqen në Ukrainë gjatë udhëtimit të tij.

Zyra e tij është gjithashtu në kontakt me qeverinë ukrainase për një vizitë të mundshme, shtoi Kaneko.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...