Kërcënimi i municionit të pashpërthyer në Ukrainë

Në të gjithë rajonin e Kievit të Ukrainës, kanë filluar përpjekjet për të pastruar pjesët e panumërta të municioneve të pashpërthyera të mbetura pas luftimeve të ashpra.

Spitali kryesor atje thotë se po pranon një numër në rritje pacientësh që kanë prekur ose shkelur mbi mina dhe predha.

Shërbimi Shtetëror i Urgjencës, policia dhe ushtria kanë të gjithë ekipe ekspertësh që punojnë në terren për ta bërë zonën të sigurt.

Kështu raporton sot BBC, transmeton Bota sot.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...