Vetëm 436 raste aktive me Covdi-19 në Kosovë

436 persona janë duke u trajtuar si pasojë e infektimit me COVID-19.

Kështu njofton Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh.

Sipas MSH-së gjatë kësaj kohe janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus.

E si të dyshuar për Sars Cov-2 janë testuar 1 mijë e 11 persona.

Duke u bazuar në këtë raport vërehet një numër i vogël i personave që janë vaksinuar për t’u mbrojtur nga ky virus.

Gjatë 24 orëve janë vaksinuar vetëm 240 persona.

Të fundit

Xhelal Neziri: Kjo është përbërja më e mirë që BDI-ja ka pasur ndonjëherë

Analisti dhe njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në...

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...