“The Kardashians” bëhet premiera më e shikuar e Hulu në Amerikë

Hulu thotë se “The Kardashians” është premiera e serialit më të madh në historinë e ShBA-së, sipas Variety.

Transmetuesi nuk dha numra specifikë se sa njerëz e kanë shikuar, pasi platforma nuk publikon vlerësime.

Jashtë numrave aktualë të abonentëve, që Disney duhet t’u zbulojë aksionarëve, transmetuesit në pronësi të Disney nuk kanë dhënë kurrë asnjë të dhënë aktuale të shikueshmërisë.

“The Kardashians” (Foto: Hulu)

Hulu gjithashtu pretendon se shfaqja e re është seria më e shikuar e Star Originals, (duke mos përfshirë titujt e transmetimit të Marvel të Disney ose “Star Wars”) në Disney+ dhe Star+ nëpër tregjet globale.

“The Kardashians” është premiera e serialit më të shikuar në Hulu në Shtetet e Bashkuara, dhe në Disney+ dhe Star+ mes Star Originals, në të gjitha tregjet globale deri më tani”, tha një zëdhënës i Hulu për Variety.

Numri rekord i Hulu për “The Kardashians” bazohet në orët e episodit të premierës të ndjekura në tre ditët e para të publikimit të tij, që nga fillimi i shfaqjes më 14 prill.

Seriali Hulu është një version më i ngritur i shfaqjes origjinale që e bëri familjen të famshme.

“The Kardashians” luan mamaja Kris Jenner me vajzat e saj Kourtney Kardashian, Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner.

Të gjashtë femrat shërbejnë gjithashtu si producente ekzekutive në serialet që gërmojnë më thellë në bizneset e tyre, por gjithsesi kanë një fokus të madh në jetën e tyre personale. /Telegrafi/

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...