Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik ka njoftuar se sot ka sjellë vendimin për shtrenjtimin e çmimit të çizelit për dy denarë, ndërsa çmimi i EURO SUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 si dhe Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri mbeten të pandryshuar.
Pas mesnatë nje litër EURODIZEL do të kushtojë 84,50 denarë. Një litër EUROSUPER BS-95 edhe më tej do të shitet për 81,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 83,50 denarë.
Çmimi i Vajit Ekstra të Lehtë për Amvsiëri do të jetë 82.50 denarë për litër.

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...