Liqeni i Badovcit 6.75 metra nën nivel

Liqeni i Badovcit i cili furnizon mbi 35% të konsumatorëve të rajonit të Prishtinës, ka një rënie prej 6.7 metrave nën nivel.

Sipas zyrtarëve të ujësjellësit, aktualisht nuk parashihen reduktime të ujit për konsumatorët, kjo shkau i reshjeve që kemi këto ditëve

Niveli i ujit në liqenin akumulues sipërfaqësor të Badovcit, i cili furnizon një pjesë të konsiderueshme të kryeqytetit, është për 6.75 metra nën nivelin nga pika e kapërdherdhjes.

Ujësjellësi rajonal Prishtina u bën thirrje qytetarëve që të mos e keqpërdorin ujin pijshëm.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...