Bllokohen rrugët nga shembja e gurëve në fshatin Zym të Hasit

Bllokohen rrugët në fshatin Zym të Hasit.

Të enjten, si pasojë e reshjeve të vazhdueshme të shiut, janë shembur gurët dhe janë bllokuar rrugët.

Komuna e Prizrenit, ka bërë të ditur se Drejtoria e Shërbimeve Publike, ka reaguar menjëherë dhe ka pastruar rrugën.

Kurse, rrugët tani janë të kalueshme.

Ndërsa, Komuna gjithashtu ka bërë thirrje për kujdes në vozitje gjatë ditëve me shi.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...