Berisha e shtyu nga foltorja, Alibeaj e merr fjalën nga vendi: Nuk po dal të flas aty se…

Pasi ish-kryeministri Sali Berisha i zuri vendin në Foltore duke e shtyrë teksa fliste, kreu i grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj zgjodhi që fjalën pasuese gjatë seancës ta merrrte nga vendi.

Me ironi Alibeaj tha se nuk po shkon në foltore pasi rrezikon të përsëritet historia që vjen dikush i zë vendin.

“Nuk po dal aty se me siguri rrezikohem prapë nga ato historitë se vjen dikush dhe më zë foltoren.

Nuk dua t’i jap kënaqësinë edhe atij që iku, atij trimit të madh”, tha Alibeaj.

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...