4 autobusë nisen nga Mariupoli përmes korridorit të evakuimit, thotë zëvendëskryeministrja e Ukrainës

Katër autobusë evakuimi arritën të largohen nga qyteti i rrethuar i Mariupolit të mërkurën, përmes një korridori evakuimi, tha të enjten zëvendëskryeministrja ukrainase Iryna Vereshchuk.

“Ata e kaluan natën në Berdiansk dhe tani po shkojnë për në Vasilivka,” tha Vereshchuk në një deklaratë në Telegram.

“Ne i presim së shpejti në Zaporizhzhia”, raporton BBC.

Megjithatë ata thanë që procesi nuk shkoi siç parashikohej.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...